Sinema Animasyon Filmleri

Sinemada film izlemek entellektüel bakışı arttıran, kişinin dünya ile olan entegrasyonunu hızlandıran bir hobidir. Sinema bir kültür mirasıdır. Sinema filmleri sayesinde tarihimizdeki efsanevi olayları, kültürel eserleri daha zevkli bir anlatımla öğrenebiliriz.

Sinemada son dönemde animasyonlara da sıkça başvuruluyor. İlk başlarda 15 yaş altı çocukların ilgisinin üzerinde olduğu animasyonlar artık 15 yaş üstü erişkin bireyler tarafındanda tercih ediliyor. Komedi animasyon filmleri çok ciddi gişe başarılarına imza atıyor. Bu animasyonlara Arabalar filmini örnek verebiliriz. Arabalar animasyonu Pixar adlı Amerikan şirketinin eseridir. Pixar aynı zamanda Arabalar animasyon filminin 2. cisini Arabalar 2 anime filmini de başarıyla sinema severlere ulaştırmıştır.

Pixar animasyon kategorisinde yaptığı eserlerle sinema dünyasında adından bahsettirmiş ve bir çok ödülünde sahibi olmuştur. Pixar sinema ekibi çok becerikli, yetenekli, zeki bir ekipten oluşmaktadır. Birçok dünyada söz sahibi olmak isteyen animasyon yapım şirketinin gözü Pixar’ ın çalışanlarındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>